W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

W dniu 4 grudnia  w ramach współpracy z Zakładem Poprawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada 2019 r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

 • Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  Dziękujemy Pracownikom Służby Zdrowia

  wtorek, 14, kwiecień 2020 09:27
 • W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. zawitali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych.

  W dniu 22 stycznia 2020 roku do Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św....

  środa, 22, styczeń 2020 13:20
 • Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  Profilaktyka samobójstw wśród dzieci i młodzieży

  środa, 04, grudzień 2019 11:03
 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  poniedziałek, 11, listopad 2019 15:51

150216 20 lecie 4


1 Konkurs na logo 20-lecia Uczelni

Mamy już nowe logo 20-lecia. Będzie nam ono towarzyszyło przez cały rok akademicki 2015/2016. Z kilkunastu propozycji jury wybrało pracę Katarzyny Gębusi – studentki kierunku ekonomia. Zwyciężczyni gratulujemy!!!

131115 logo katarzyna gebus


2 Publikacja reklamowo-promocyjna Uczelni

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego folderu reklamowo – promocyjnego w języku angielskim i rosyjskim.

olatka folderu

- folder reklamowo promocyjny (ZIP)


3 Międzynarodowa Konferencja „Kryzys ukraiński i jego znaczenie dla bezpieczeństwa międzynarodowego”

konferencja ukrainska

Relacja z wydarzenia tutaj


4 „WSBiP w filmowym kadrze”

Prace nad filmem o naszej Uczelni trwają. Planowany pokaz premierowy – 01.10.2016 r.


5 „20 absolwentów na 20-lecie”

Jesteś naszym absolwentem? Wierzymy, że dobrze wspominasz czas spędzony w WSBiP. Napisz nam o tym! Opublikujemy Twoje wspomnienia, bądź życzenia dla Uczelni na stronie internetowej oraz w Wydawnictwie Jubileuszowym. Prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


6 Konkurs na esej „Europa przyszłości”

europa

Celem konkursu jest wyłonienie laureatów, którzy wykażą się umiejętnością autorefleksji, chęcią intelektualnej wędrówki, wiedzą nie tylko książkową na temat określony w regulaminie konkursu.

termin nadesłania prac: do 31 stycznia 2016 r. do godz. 22.00
ogłoszenie wyników konkursu: do 16 lutego 2016 r.
uroczyste wręczenie nagród: 1 marca 2016 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

- Regulamin
- Temat eseju

Informujemy, iż komisja konkursowa 11 lutego 2016 r. spośród nadesłanych prac nie wyłoniła zwycięzcy. Tym samym konkurs na esej pozostał nierozstrzygnięty.


7 Ostatkowy Bal Jubileuszowy

Za nami Ostatkowy Bal Jubileuszowy zorganizowany w ramach obchodów 20-lecia Uczelni przez Samorząd Studencki. Dziękujemy wszystkim znamienitym gościom za przybycie i wspólną zabawę.


8 Wykład otwarty prof. M. Jędrzejko

wyklad jedrzejko

Z okazji swoich 20 urodzin Uczelnia robi prezenty innym. Jednym z takich prezentów był wykład prof. Mariusza Jędrzejko, w którym uczestniczyło blisko 150 osób.

Relacja z wydarzenia tutaj


9 Wykładowca idzie do Ucznia

Tegoroczna akcja „Wykładowca idzie do Ucznia” wpisana w program obchodów 20-lecia Uczelni to osiem spotkań z młodzieżą szkół ponadgimanzjalnych z terenu naszego miasta, oraz powiatów ościennych. Przez okres dwóch miesięcy nasi Wykładowcy odwiedzali zaprzyjaźnione placówki oświatowe z wykładami dotyczącymi między innymi terroryzmu (Płk dr Krzysztof Surdyk), bezpieczeństwa Polski (gen. dyw mgr Andrzej Pietrzyk), kresów wschodnich (dr Paweł Gotowiecki), (zdrowego odżywiania i stylu życia (dr Anna Pacian, dr Wioletta Krawczyk, mgr Urszula Sitarska, mgr Bogusława Tustanowska), czy wreszcie sposobów radzenia sobie ze stresem (mgr Anna Pytlakowska).

Wszystkim szkołom, które zaprosiły nas w swoje gościnne progi serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spotkania z naszą kadrą poszerzyły horyzonty młodych ludzi i zachęciły do szerszego zgłębienia prezentowanej na nich tematyki.


10 „Nasi Mistrzowie” – edycja jubileuszowa

280516 andrzej balandynowicz

 Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., Muzeum Historyczno-Archeologiczne oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Św., mają przyjemność zaprosić na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Nasi Mistrzowie”, którego gościem będzie prof. zw. dr hab. Andrzej Bałandynowicz, wybitny humanista, kryminolog, penitencjarysta oraz nauczyciel i opiekun młodych pokoleń.

 Spotkanie odbędzie się 28 maja 2016r. i tradycyjnie już składać się będzie z dwóch części:

 • o godzinie 11.00 w Auli II w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. rozpocznie się wykład na temat: „Miłość i przyjaźń jako zapomniane wartości określające istotę wspólnotowości ludzkiej”
 • z kolei o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w Ostrowcu Św., ul. Świętokrzyska 37.

11 „Dzień Zdrowia i Urody”

dzien zdrowia urody

Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach 20-lecia WSBiP był Dzień Zdrowia i Urody, który współorganizowaliśmy z Wydziałem Zdrowia Starostwa Powiatowego w Ostrowcu w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Otyłością. 
1 marca 2016 r., propagowaliśmy zdrowy tryb życia połączony z dbałością o urodę. Wiadomo bowiem nie od dziś, że zdrowie wewnątrz to również piękno na zewnątrz i obydwa te elementy nawzajem się dopełniają. 
Dniu Zdrowia i Urody zaprosiliśmy młodzież z ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych do wysłuchania wykładów: na temat zdrowego odżywiania oraz mody na smukłą sylwetkę, która zbyt restrykcyjnie traktowana może doprowadzić do anoreksji. To, co spożywamy oraz jak i kiedy jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję fizyczną i psychiczną, postępy w nauce. Znajomość zagadnień zdrowego odżywiania sprawdzały studentki kierunku Zdrowie publiczne, przeprowadzając quiz żywieniowy. 
W przerwie wykładów uczestnicy mogli nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, bandażowania ofiar wypadków, unieruchamiania kończyn. Chętni mogli przyjrzeć się profesjonalnej opiece nad noworodkiem oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom glikemii. Płci żeńskiej zaproponowaliśmy samobadanie piersi, co jest ogromnie ważne w celu wczesnej diagnozy onkologicznej. Wszystkie te działania były możliwe dzięki studentom i kadrze kierunku Pielęgniarstwo i Zdrowie publiczne.
Wśród zaproszonych gości były również dietetyczki z Natur House, które służyły poradą w kwestiach dobrego odżywiania, była wystawa zdrowej żywności, oraz coś dla urody –pokazy wizażu, stylizacji fryzur i paznokci, czy określenie fototypu urody przy użyciu profesjonalnych narzędzi.

- Program


12 Wystawa rzeźb absolwenta Uczelni – Jarosława Gryza

Skazany na sztukę Wernisaż rzeźby absolwenta WSBiP

Skąd zamiłowanie do drewna, co składa się na proces twórczy, jak ocalić tradycję naszych ojców i dziadów – o tym m.in. opowiadał Jarosław Edward Gryz podczas wernisażu rzeźby, który odbył się 13 marca 2016 r. w Bibliotece Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.

Grono zaproszonych gości – przyjaciół, sympatyków sztuki, władz, kadry dydaktycznej i studentów WSBiP podziwiało zgromadzone na wystawie rzeźby, w których przewijał się ulubiony motyw artysty – kobieta, oraz płaskorzeźby z motywem religijnym i elementami kultury ludowej.

Spotkanie otworzyła Barbara Bakalarz-Kowalska- Dyrektor Biblioteki WSBiP. Sylwetkę twórcy przedstawiła Rektor WSBiP dr Izabela Zaborowska, wskazując na dwie pasje J. Gryza – poezję i rzeźbę właśnie. Przypomniała również, iż jest on absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. z pierwszego rocznika (lat 1996-1999), oraz że jest to druga już wystawa artysty w murach Uczelni.

Jarosław Gryz również wspominał tamto wydarzenie. Mówił o miłości do drewna, która w jego przypadku była uwarunkowana genetycznie (od pradziadka). Mimo że od ponad 20 lat rzeźbi, ciągle szuka swojej własnej drogi twórczej. Często wykorzystuje elementy ludowe, np. podkowy, chomąta, aby ocalić je od zapomnienia. Cały oddał się swojej pasji, ograniczając potrzeby zewnętrzne ubogacając się zaś wewnętrznie. Liczne podróże (często za chlebem), miejsca, które odwiedził, oglądane dzieła sztuki, to wszystko daje mu siłę i inspirację do tworzenia. Mówi, że jest skazany na sztukę. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć pytań dotyczących poezji. J. Gryz cały czas pracuje nad kolejnymi wierszami pod wspólnym roboczym tytułem Jeniec Europy. Zbiór ma stanowić pokłosie podróży po kontynencie, obserwacji kultur, kontaktów z innymi narodami, praw rządzących dawną i współczesną Europą.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia 2016 r.


13 Test wiedzy o Uczelni – „Co Ty wiesz o WSBiP?”

W trakcie Balu Ostatkowego przeprowadziliśmy test wiedzy o Uczelni. Przygotowaliśmy 20 pytań, z którymi zmagali się zarówno studenci, kadra, jak i zaproszeni goście. Zadanie okazało się dość trudne. Największą wiedzą wykazała się pani Karolina Cioch, która w nagrodę otrzymała maskotkę lwa – symbol naszej Uczelni.
Chcecie sprawdzić swoją wiedzę o Uczelni? Zapraszamy!

- Pytania
- Odpowiedzi


14 Uczelnia w 20 odsłonach

Szczegóły wkrótce.


15 Przegląd teatrów amatorskich

050416 plakat teatr

I Ostrowiecki Przegląd Teatrów Amatorskich to wydarzenie współorganizowane z Miejskim Centrum Kultury. Jego głównym celem było zainicjowanie idei prezentacji dorobku artystycznego amatorskich teatrów z terenu miasta, powiatu i powiatów ościennych. Organizatorzy pragnęli zainspirować instruktorów do poszukiwania nowych form pracy, jak również dać szansę obserwowania kierunku rozwoju teatralnego ruchu amatorskiego w naszym regionie. Jak powiedział dr Marek Świeca, w wywiadzie do Echa Dnia: ”Nie chodzi o to, by dążyć do tego, by być najlepszym i prezentować na scenie tylko tych najlepszych, ale by swoją rolę miał każdy, kto chce tworzyć teatr. To może być rola drugoplanowa, to może być rola oświetleniowca, dźwiękowca, scenografa, każda, która angażuje. Istotą jest stworzenie grupy ludzi, którzy chcą, by zaistniał spektakl”.

Całodzienny przegląd podzielony został na dwie części. W godzinach dopołudniowych, przy pełnej widowni, na dużej scenie Kina Etiuda zaprezentowały się:

1. Teatrzyk „Baju Baj” z Zespołu Szkół Specjalnych ze spektaklem „Pan Twardowski”
2. Skandal w rodzinie, Uniwersytet Trzeciego Wieku ze spektaklem „ Czarowniczki - przewodniczki świętokrzyskie”
3. Pasjonata (Szkoła z pasją) - „W poszukiwaniu szczęścia”
4. Skandal w rodzinie (UTW) – „Skandal w rodzinie”
5. Grupa teatralna (UTW) - „Naszyjnik”

Od godziny 15.00 na scenie kameralnej MCK wystąpili:

1. Zespół teatralny „PaniKaa” (MDK Zabrze) – „Bazar, Honor, Ojczyzna”
2. Teatr Doraźny (MCK Ostrowiec Św. ) – „Ballada bezludna”
3. Estrada poetycka (MDK Zabrze) - „Mama-Nic”
4. Amatorska Grupa Teatralna (Skarżysko – Kamienna) – „Wojna chłopska”

Rada Artystyczna (aktorka Dorota Anyż i animator kultury teatralnej dr Marek Świeca – wykładowca WSBiP) wyróżnili Teatr Doraźny z Ostrowca Świętokrzyskiego, Agnieszkę Urban z Zespołu Teatralnego PaniKaa z Zabrza oraz Tomasza Juchniewicza z Amatorskiej Grupy Teatralnej ze Skarżyska-Kamiennej.


16 Studencki Rajd Jubileuszowy

juwenalia 2016

Studencki Rajd Jubileuszowy zastąpił w tym wyjątkowym roku standardowe Juwenalia. Prawie 100 osób wzięło udział w zorganizowanym przez Opiekuna Samorządu Studenckiego, Martę Dobrowolską – Wesołowską, rajdzie w Góry Świętokrzyskie. Całodniowy pobyt we wspaniałym otoczeniu gór, z masą atrakcji i wspaniałą pogodą z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Atrakcje zaplanowane na tegoroczny rajd obejmowały: zwiedzanie wioski średniowiecznej w Hucie Szklanej wraz z udziałem w warsztatach kowalstwa, garncarstwa i zielarstwa oraz średniowieczne harce i zabawy zespołowe. Najbardziej oblegane były warsztaty zielarstwa, na którym wypiekano własnoręcznie wyrobione podpłomyki. Również kowal miał dużo pracy z chętnymi do wykucia własnej podkowy na szczęście. Współzawodnictwo podczas gier zespołowych udowodniło jak bardzo zgrani są nasi studenci!

Droga w górę, zwiedzanie klasztoru i droga w dół odbyły się według instrukcji, które każda grupa otrzymała zaraz na początku drogi. Poprawne odpowiedzi na pytania i odgadnięte fotozagadki gwarantowały nagrody!

Rajd podsumowany został w Rudkach imprezą integracyjną przy grillu i wspaniałej muzyce. Najwytrwalsi nie opuścili nawet jednej piosenki! Oprócz tańców były kalambury i karaoke, podczas których wszyscy bawili się znakomicie. Najlepiej z Questem po Górach Świętokrzyskich poradziła sobie grupa Geodezji III roku, zaś w kalamburach najlepsza była grupa z Pielęgniarstwa II roku – w rekordowym czasie 30 sekund odgadli pokazywane hasło z kategorii zawody ;)

Studencki Rajd Jubileuszowy za rok nie będzie już jubileuszowy, ale taka forma Juwenaliów bardzo przypadła studentom do gustu.


17 Konferencja ,,Spójrz inaczej na profilaktykę i wychowanie''

W czwartek, 29 września 2016 r., odbyła się Konferencja Profilaktyczna Stowarzyszenia „Spójrz Inaczej” ze Starachowic i Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Do udziału w konferencji zostali zaproszeni nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rodzice, studenci i wszystkie osoby, które są zainteresowane nowoczesną profilaktyką uzależnień i ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży. Podczas konferencji odbyły się wykłady i warsztaty edukacyjne. Konferencję otworzyła dziekan Wydziału Pedagogiki i Nauk o Zdrowiu WSBiP dr Grażyna Kałamaga. Całość konferencji prowadziła Anna Pytlakowska, nauczyciel akademicki, członek Stowarzyszenia SIP.
Jako wykładowcy wystąpili: dr Agnieszka Pisarska z Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M” Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, oraz Ewa Czemierowska – Koruba i Andrzej Kołodziejczyk - współautorzy programu profilaktyczno – wychowawczego „Spójrz Inaczej”.
Cześć warsztatową poprowadzili trenerzy Stowarzyszenia Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej”.
Konferencja „Spójrz Inaczej na profilaktykę i wychowanie” stworzyła uczestnikom okazję do poznania idei programu „Spójrz Inaczej” i możliwości wykorzystania go jako nowoczesnego narzędzia w profilaktyce i wychowaniu. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach.
Konferencja była kolejnym wydarzeniem wpisanym w Jubileusz 20-lecia Uczelni.

- Program konferencji


18 Uczelnia w mieście

Jesteśmy dla Was i z Wami od 20 lat. Bierzemy udział w wielu regionalnych inicjatywach, które często współorganizujemy.


19 Wydawnictwo Jubileuszowe

Zespół redakcyjny pracuje nad przygotowaniem Wydawnictwa Jubileuszowego z okazji 20-lecia Uczelni. Ukaże się ono w październiku 2016 r.


20 Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

W sobotę, 1 października 2016 r. zainaugurowano nowy. rok akademicki 2016/2017. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kolegiacie pw. Św. Michała Archanioła, w której uczestniczyli członkowie senatu, społeczność akademicka WSBiP, zaproszenie goście, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Po mszy pochód przeszedł ulica Okólną do kina Etiuda, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, na którą przybyło wielu gości: posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Kotowski, Andrzej Kryj; senator Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Rusiecki, założyciele Uczelni - dr hab., prof. WSBiP Anna Doliwa-Klepacka, prezesi - Stanisław Bobkiewicz, Wojciech Cholewiński; byli rektorzy Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. - prof. dr hab. doktor honoris causa Bogdan Klepacki, prof. dr hab. doktor honoris causa Stanisław Zaborniak, dr hab., prof. WSBiP Bożena Zboina; delegacja Czerniowieckiego Uniwersytetu Narodowego im. Jurija Fedkowycza w osobach: prof. zw. dr hab. dr honoris causa Jurij Makar, doc. dr Oksana Dobrzańska, doc. dr Witalij Makar; rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie ks. prof. dr hab. doktor honoris causa Andrzej Kryński; rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu ks. kanonik dr Rafał Kułaga; prof. dr hab. Teresa Kulik – z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; prof. dr hab. Andrzej Bałandynowicz, dr. hab., prof. UJK Anna Kieszkowska – z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; prof. dr hab. Jerzy Nowocień – z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie; dr hab., prof. UR Paweł Król – z Uniwersytetu Rzeszowskiego; prezes Stowarzyszenia Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL prof. dr hab. inż. Mieczysław Poniewski.

Podniosłość uroczystości podkreślał również poczet sztandarowy i asysta z liceum kadetów w Lipinach. O oprawę muzyczną części oficjalnej uroczystości zadbał chór nauczycielski „Coro Cantorum” pod batutą pani Ewy Goworowskiej.

Rektor WSBiP dr Izabela Zaborowska, w przemówieniu inauguracyjnym podsumowała 20 lat istnienia uczelni na rynku usług edukacyjnych – liczbę absolwentów opuszczających rokrocznie jej mury, dostosowywanie programów do zmieniającego się rynku pracy. Wspomniała wizję założycieli uczelni – prof. dr. hab. Zbigniewa Doliwa-Klepackiego, prezesów: Stanisława Bobkiewicza i Wojciecha Cholewińskiego oraz przychylną atmosferę w mieście, którego władzę reprezentował ówczesny prezydent Zdzisław Kałamaga. Minutą ciszy uczczono zmarłych rektorów – prof. Franciszka Ryszkę, dr. Tadeusza Grudniewskiego oraz prof. Kazimierza Obodyńskiego.

Pani rektor mówiła o zmieniających się realiach funkcjonowanie szkół wyższych, szczególnie tych niepaństwowych, którym ostrowiecka uczelnia stara się sprostać. Już od lat praktykuje się odejście od standardowego spojrzenia na uczelnię, jako instytucję skupioną na tradycyjnej ofercie dydaktycznej, ku bardziej uniwersalnej koncepcji szkoły wyższej jako ośrodka kreującego i wdrażającego szeroko rozumiane nowe rozwiązania w zakresie edukacji, w tym edukacji dorosłych, edukacji specjalnej i wysokospecjalistycznej. Uczelnia stara się nie tracić założeń swojej misji, m.in. działalności naukowo-badawczej. Kadra dydaktyczna zatrudniona w uczelni stale rozwija się naukowo. W ostatnim dwudziestoleciu spośród pracowników etatowych uczelni 7 osób uzyskało tytuł profesora, 16 stopień doktora habilitowanego, zaś 23 stopień doktora. Doprowadziło to do takich wymiernych efektów, jak znalezienie się dwóch periodyków naukowych „Acta Scientifica Academiae Ostroviensis. Sectio A, Nauki humanistyczne, społeczne i techniczne” oraz „Ante Portas. Studia nad Bezpieczeństwem” na ministerialnej liście czasopism punktowanych.

Pani rektor podkreślała chęć dalszej współpracy uczelni z władzami samorządu, przedsiębiorcami, szkołami, ośrodkami kultury i wszystkimi, którym leży na sercu dobro miasta i jego mieszkańców.

Z okazji 20-lecia WSBiP pani rektor wręczyła pamiątkowe grawertony przyjaciołom uczelni. Otrzymali je: poseł na sejm RP Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki, prezydent miasta Jarosław Górczyński, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda (w jego imieniu odebrał go Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Wojciech Lesiak).

Wyrazicielem myśli absolwentów była pani Ewelina Głogowska, która ukończyła studia licencjackie na kierunku ekonomia i rozpoczęła właśnie studia magisterskie na tym samym kierunku.

Jak co roku, najlepsi studenci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi. Otrzymali je: Małgorzata Dziewirz, Małgorzata Dybiec, Monika Gumuła, Klaudia Pawluk, Krzysztof Pietras, Aneta Ziółkowska, Dorota Ciepiela i Karol Borek.

Następnie odbył się uroczysty akt immatrykulacji, do którego przystąpiła reprezentacja studentów I roku. Po ślubowaniu zostali oni przyjęci w poczet studentów przez symboliczne dotknięcie ramienia buławą rektorską. Zakończyło to część oficjalną uroczystości, ale nie koniec wydarzeń z nią związanych. Zgromadzonym w sali kina Etiuda został zaprezentowany film promocyjny uczelni, zaś po nim odbyła się artystyczna część uroczystości przygotowana przez Opatowski Teatr Tańca pod kierownictwem Edyty Goździk i Renaty Szemraj. Młodzież zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę okazję musical „And the Oscar goes to…”, w którym połączono filmy oskarowe z ostatnich 20 lat (obraz), ich przeboje (muzyka) z historią ostrowieckiej uczelni.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 oficjalnie zamknęła obchody roku jubileuszowego Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.