2020 09 09 godziny otwarcia sg


2020 05 28 informacja


2020 05 07 konkurs korona 01
2020 05 07 konkurs korona 02


Zasady obsługi czytelników po otwarciu Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu
i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. od 11 maja 2020 r.
opracowane w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem zwroty oraz wypożyczenia książek będą odbywały się przez oznakowane okienko z zachowaniem odległości od 1,5 do 2 metrów pomiędzy użytkownikami.
Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka). Zaleca się korzystanie
z jednorazowych rękawiczek.
Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję blatów, klamek, klawiatur, telefonów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych.

Zwroty książek i wypożyczenia

 1. Zwroty będą przyjmowane przez oznakowane okienko w drzwiach. Po każdorazowym przyjęciu należy zdezynfekować blat, na którym leżały.
 2. Przyjęte książki będą odkładane  na specjalny regał na okres 7 dni, oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączone do użytkowania.
 3. Każdą osobę obsługuje dwóch pracowników.  Jeden bibliotekarz przyjmuje książkę od czytelnika, drugi zaś wypożycza książkę czytelnikowi. Po każdym kontakcie z książką konieczna jest dezynfekcja rękawic. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice.
 4. Książki są wypożyczane na 1 miesiąc (z możliwością prolongaty).
 5. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chce się wypożyczyć. Można to zrobić na 4 sposoby:
 • spisać na kartce i podać bibliotekarzowi
 • przesłać wcześniej mejlem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • zamówić przez telefon (41) 2604047
 • zamówić przez FB Biblioteka WSBiP w wiadomości prywatnej

Czytelnia

 1. Do czasu odwołania pandemii czytelnia pozostaje niedostępna dla czytelników. Pełni usługi zdalne: na telefoniczne lub mailowe zamówienia skanuje się czasopisma i przesyła czytelnikom.

Usługi informacyjno-bibliograficzne

 1. Realizacja kwerend na zapotrzebowania czytelników przyjmowane są droga mailową, telefoniczną lub przy wypożyczaniu książek.

Usługi poligraficzne

 1. Kseruje się dokumenty potrzebne do dokończenia procesu rekrutacji bądź inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych działów w uczelni.
 2. Kseruje się odpłatnie za odliczoną gotówkę.

2020 05 05 pieczatka podpis koronav

 

ScienDirect Elsevier logo

Zdalny dostęp do zasobów spoza sieci akademickiej do zasobów na serwerach wydawców

Elsevier (ScienceDirect i Scopus): użytkownik powinien założyć indywidulane konto poprzez opcję “Register” na serwerze sciencedirect.com lub scopus.com (konto jest wspólne dla obu serwerów), a następnie aktywować zdalny dostęp do zasobów. Powyższe operacje można wykonać poza siecią akademicką, ale aktywacja wymaga wykorzystania adresu email należącego do domeny adresowej instytucji albo logowania federacyjnego. Aktywacja z wykorzystaniem adresu email jest możliwa pod warunkiem, że dana instytucja zarejestrowała swoje domeny adresowe w Elsevier (lista domen). 

2020 04 01 e booki

E-booki w służbie nauki

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.

Wydawnictwo Naukowe PNW chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępnia bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Z pewnością będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)

Do końca kwietnia można czytać 20 metodologicznych e-booków od PWN.

Nie masz dostępu? Zgłoś się do biblioteki po PIN lub zaloguj się przez stronę biblioteki.

- Lista tytułów (kliknij aby pobrać)

2020 03 30 biblioteka sg

2020 03 24 biblioteka zdalny dos

2020 03 17 biblioteka zam korv

CZAS PRACY BIBLIOTEKI W ROKU AKADEMICKIM 2019/2020

Poniedziałek     dzień zamknięty 
Wtorek   9.00 - 16.00
Środa   dzień zamknięty
Czwartek   9.00 - 16.00
Piątek   9.00 - 17.00
Sobota   9.00 - 16.00
Niedziela   9.00 - 14.00
Kontakt

Telefony +48 41 260-40-47,
             +48 41 263-21-20 w. 164
Tel./Fax +48 41 263-21-10
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lokalizacja Blok C


Tematyka księgozbioru
Księgozbiór

Biblioteka dysponuje bogatym księgozbiorem z zakresu ekonomii, socjologii, politologii, bezpieczeństwa narodowego, pedagogiki, wychowania fizycznego, fizjoterapii, pielęgniarstwa, medycyny, zdrowia publicznego, geodezji i kartografii liczącym dziś około 25 000 egzemplarzy. W zbiorach biblioteki znajdują się również książki oraz materiały audiowizualne do nauki języków obcych - angielski, niemiecki i rosyjski. W swych zasobach Biblioteka ma również wydawnictwa ciągłe (w formie drukowanej i elektronicznej): czasopisma, zeszyty naukowe, roczniki i opracowania statystyczne. Biblioteka posiada również wydawnictwa ciągłe wyższych uczelni, z którymi ma podpisane umowy o wymianie wydawnictw własnych. Księgozbiór gromadzony w Bibliotece jest ściśle dostosowany do profilu Uczelni i potrzeb użytkowników, ma służyć zarówno studentom, jak i pracownikom prowadzącym badania naukowe.


Wypożyczenia międzybiblioteczne
zasady wypożyczania

Wypożyczalnia międzybiblioteczna mieści się w Bibliotece WSBiP
ul. Akademicka 12, 27-400 Ostrowiec Św.
tel. +48 41 260-40-47
fax +48 41 263-21-10
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zasady obsługi czytelników po otwarciu Biblioteki Wyższej Szkoły Biznesu
i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. od 11 maja 2020 r.

opracowane w oparciu o rekomendacje Biblioteki Narodowej dla bibliotek po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem zwroty oraz wypożyczenia książek będą odbywały się przez oznakowane okienko z zachowaniem odległości od 1,5 do 2 metrów pomiędzy użytkownikami.

Czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka). Zaleca się korzystanie
z jednorazowych rękawiczek.

Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję blatów, klamek, klawiatur, telefonów, włączników światła i innych powierzchni lub elementów wyposażenia często używanych.

Zwroty książek i wypożyczenia

1.      Zwroty będą przyjmowane przez oznakowane okienko w drzwiach. Po każdorazowym przyjęciu należy zdezynfekować blat, na którym leżały.

2.      Przyjęte książki będą odkładane  na specjalny regał na okres 7 dni, oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie włączone do użytkowania.

3.      Każdą osobę obsługuje dwóch pracowników. Jeden bibliotekarz przyjmuje książkę od czytelnika, drugi zaś wypożycza książkę czytelnikowi. Po każdym kontakcie z książką konieczna jest dezynfekcja rękawic. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice.

4.      Książki są wypożyczane na 1 miesiąc (z możliwością prolongaty).

5.      Zaleca się wcześniejsze przygotowanie listy tytułów, które chce się wypożyczyć. Można to zrobić na 4 sposoby:

·         spisać na kartce i podać bibliotekarzowi

·         przesłać wcześniej mejlem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

·         zamówić przez telefon (41) 2604047

·         zamówić przez FB Biblioteka WSBiP w wiadomości prywatnej

Czytelnia

1.    Do czasu odwołania pandemii czytelnia pozostaje niedostępna dla czytelników. Pełni usługi zdalne: na telefoniczne lub mailowe zamówienia skanuje się czasopisma i przesyła czytelnikom. 

Usługi informacyjno-bibliograficzne

1.      Realizacja kwerend na zapotrzebowania czytelników przyjmowane są droga mailową, telefoniczną lub przy wypożyczaniu książek.

Usługi poligraficzne

1.      Kseruje się dokumenty potrzebne do dokończenia procesu rekrutacji bądź inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych działów w uczelni.

2.      Kseruje się odpłatnie za odliczoną gotówkę.