V edycja Akademii Dyrektorów IBUK Libra

11 kwietnia 2019 r. w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej (Pałac Ujazdowski) w Warszawie już po raz 5. odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, które współpracują czytelnią  IBUK Libra – Akademia Dyrektorów IBUK Libra. Organizatorem spotkań od początku jest Wydawnictwo Naukowe PWN.
Program każdej Akademii jest zawsze interesujący i odnosi się  do aktualnej problematyki. Tak było i tym razem. Niemałe zaskoczenie spowodował warsztat „Jak komunikować się z pokoleniem Z i Millenialsami za pomocą mediów społecznościowych?” prowadzony przez Bartka Sibigę, który zaprezentował nieznane kampanie, działania prowadzone w mediach społecznościowych skierowane do młodego pokolenia. „Followersi”, „influenserzy”, „społeczność DDOB” to nazwy, które większość słyszała po raz pierwszy. Warto jednak orientować się w młodzieżowych trendach, modach, wiedzieć jak działają i jakimi kanałami promować swoje działania (produkty).
Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchano debaty oksfordzkiej „Rewolucja cyfrowa jest korzystna dla bibliotek”, w której jako drużyny opozycji i propozycji wystąpili przedstawiciele bibliotek z Łodzi i Warszawy. Siła argumentów, kultura dyskusji, ograniczony czas, bez słowotoku – to zalety tej formy dyskusji jaką jest debata oksfordzka. Tradycyjnie zostały również przyznane nagrody dla bibliotek w konkursie za rozwój e-czytelnictwa. V. edycja Akademii Dyrektorów IBUK Libra zakończyła się występem artystycznym. W głównej roli wystąpił Ireneusz Krosny.