Zamów książkę w e-bibliotece

Aby zamówić książkę w e-bibliotece, należy najpierw zalogować się na konto czytelnika.

Program poprosi o podanie identyfikatora i hasła.

Identyfikatorem jest nazwisko i imię napisane w postaci dokładnie takiej samej, jak na liście czytelników. Jeśli czytelnikowi została wydana karta z kodem kreskowym, zamiast nazwiska i imienia może być podany ośmiocyfrowy numer karty (np. 90001124) lub końcówka tego numeru, powstała po odrzuceniu cyfry 9 i wiodących zer (np. 1124).

Hasłem jest dowolny ciąg znaków.

UWAGA!
Aby móc korzystać z konta czytelnika należy zgłosić się do biblioteki, po nadanie pierwszego hasła. Po pierwszym zalogowaniu, można zmienić hasło na własne.

Po kliknięciu przycisku Loguj, program zaprezentuje listę aktualnie wypożyczonych pozycji, historię wypożyczeń, listę zaległości.

Po zalogowaniu można uruchomić dowolną opcję wyszukiwawczą i dotrzeć do pełnego opisu żądanej pozycji.. Na liście egzemplarzy przy pozycjach dostępnych pojawi się napis [Zamów]. Kliknięcie tego napisu powoduje zamówienie wskazanej pozycji i automatyczne przejście do opcji prezentacji aktualnych zamówień. Aby zamówić kolejną pozycję, należy ponownie wybrać opcję wyszukiwawczą.

Czytelnik po zalogowaniu może dotrzeć do listy aktualnie zamówionych pozycji klikając opcję Zamówienia. Na liście znajdują się informacje o terminie odbioru każdej z pozycji. Jeśli pozycja nie zostanie we wskazanym terminie odebrana (dwa dni), automatycznie zostanie usunięta z listy.

Czytelnik powinien być zobligowany do terminowego odbioru zamówionej pozycji. Jeżeli okaże się, że zamówienie nie ma już uzasadnienia, czytelnik winien je usunąć z listy zamówionych.

UWAGA!
Należy pamiętać, że 1 egzemplarz każdej pozycji książkowej musi pozostać na półce dla użytkowników w czytelni. System umożliwia zamówienie ostatniego egzemplarza, lecz takie zamówienia nie będą realizowane przez bibliotekę.
Po przejrzeniu informacji i ewentualnym zamówieniu, czytelnik powinien kliknąć napis Wyloguj. Jeśli tego nie zrobi, po kilku minutach braku aktywności z jego strony, program sam dokona wylogowania. Przy próbie dostępu do danych program odmówi podając komunikat: Upłynął czas oczekiwania! Należy wtedy ponownie się zalogować.

Wejście do e-biblioteki